PFT Drewneks Sampława - KS Wel Bratian [RELACJA]

W sobotę , 09.10.2021 nasi zawodnicy rozegrali mecz ligowy w ramach 7. kolejki klasy B. Naszym rywalem była drużyna Welu Bratian. Drużyna gospodarzy, PFT Drewneks Sampława wyszła na ten mecz mocno zmobilizowana i skoncentrowana czego efekt zobaczyliśmy już w… 1’ spotkania! Po skutecznym odbiorze i podaniu Michała Raciborskiego bramkę zdobył Sylwek Bukowski i mieliśmy 1:0. Drużyna gospodarzy była zdecydowanie lepsza, czego dowodem były regularnie stwarzane sytuacje bramkowe zakańczane strzałami. Druga bramka dla gospodarzy była zatem kwestią czasu. I w końcu, gdy przyszedł na nią czas w 19’ to jej autorem był Jakub Lendzionowski. Jeszcze jedną bramkę zobaczyliśmy w tej części gry, a jej zdobywcą był znowu Sylwester Bukowski w 39’ gry. W przerwie trener Wietecha przeprowadził 3 zmiany ze względu na szeroką meczową kadrę. Jakość na boisku po zmianach pozostała na tym samym poziomie, ponieważ w 58’ bramkę zdobył Jakub Lendzionowski i mieliśmy 4:0. Jak PFT ma swoich super strzelców, tak ma i Wel Bratian, który ma w swoich szeregach Jarosława Skonieczka, który wykorzystał chwilę rozluźnienia w naszych szeregach zdobywając w 69’ honorową bramkę. Ostatnie słowo należało jednak do PFT, a konkretnie do Marka Laskowskiego, który strzelił bramkę w ostatnich minutach gry. Tym sposobem podopieczni trenera Łukasza Wietechy dopisuje kolejne 3 punkty do ligowej tabeli i nadal pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w 4 grupie B klasy. Po meczu zawodnicy wraz ze sztabem i kibicami mogli śmiało odśpiewać „Tak się bawi i wygrywa PFT” i myślą już o kolejnym meczu ligowym, tym razem w Szymbarku.

PFT Drewneks Sampława - KS Wel Bratian 5:1

Bramki: Sylwester Bukowski 1’ 39’, Jakub Lendzionowski 19’ 58’, Marek Laskowski 78' ‚ - Jarosław Skonieczka 69’