UKS Mały Jeziorak Iława - PFT Drewneks Sampława [Relacja]

Relacja W niedzielę 3 października nasi piłkarze udali się do Iławy, aby rozegrać mecz ligowy z UKS Mały Jeziorak Iława. Mecz ten był określany jako mecz o 6 punktów dwóch drużyn, które mają miejsce w górnej części tabeli. Od samego początku wyszliśmy zdeterminowani na to spotkanie i bez oporu stawiliśmy czoła gospodarzom. Już w 11’ w zamieszaniu podbramkowym Sylwester Bukowski umieścił piłkę w bramce Małego Jezioraka i było 0-1. W tej części gry to zawodnicy PFT stwarzali sobie dużo sytuacji po kontratakach oraz rzutach różnych, natomiast zawodnicy z Iławy głównie po stałych fragmentach wykonywanych z około 25 m od naszej bramki. Wynik do końca pierwszej połowy nie uległ już zmianie, a po rozpoczęciu drugiej połowy obraz gry nieco się zmienił. Zawodnicy z Iławy postawili na jeszcze mocniejsze ataki, a zawodnicy z Sampławy zostali zepchnięci nieco do defensywy. Konsekwencją tego była bramka dla gospodarzy w 66’ spotkania. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie pomimo tego, że obie drużyny mogły przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść. Gospodarze mieli chwilę po zdobytym golu jeszcze kilka sytuacji, natomiast PFT głównie w ostatnich 10 minutach spotkania miało kilka dogodnych sytuacji.

Mecz zakończył się śmiesznym, aczkolwiek przykrym dla prawdziwych sympatyków piłki nożnej incydentem, gdzie grupa zawodników innego ligowego rywala, który swój mecz rozgrywał w sobotę, pod wpływem alkoholu prowokowała i zaczepiała pod budynkiem klubowym Jezioraka naszych piłkarzy, świętując przy okazji swoją pozycję w tabeli. Ogromna prośba z naszej strony, by wszelkie rozstrzygnięcia miały miejsce tylko i wyłącznie na boisku.

UKS Mały Jeziorak - PFT Drewneks Sampława 1-1

Bramki: zawodnik gospodarzy 66’ - Sylwester Bukowski 11’