Podsumowanie roku 2020 - "To był pracowity rok."

W 2020 roku dużo działo się na naszym boisku sportowym i terenie przyległym do boiska. Mieliśmy jasno sprecyzowane plany do tego, co chcemy zrobić, żeby obiekt stał się bardziej schludny i przyjazny dla mieszkańców, dzieci trenujących w klubie, uczniów Szkoły Podstawowej w Sampławie oraz wszystkich odwiedzających nasz stadion podczas meczów piłkarskich.  ~ Mariusz Ruczyński.

Zadbaliśmy przede wszystkim o burty, które znajdują się dookoła boiska, nasyp za bramką od strony szkoły oraz „pięterko” czyli teren pomiędzy boiskiem a parkingiem od strony kościoła. Zostały wycięte krzaki z „pięterka” i teren ten był regularnie koszony tak samo jak burty i nasyp. Pod koniec czerwca zostały wyczyszczone i pomalowane bramki. W sierpniu został założony system automatycznego nawadniania boiska, a we wrześniu została przeprowadzona pielęgnacja płyty boiska. W październiku zaczęliśmy grodzenie boiska od strony drogi dojazdowej do boiska. Udało nam się wstawić około 80 słupków i położyć 140 metrów siatki ogrodzeniowej. Została wstawiona także brama wjazdowa na boisko.

W 2021 roku mamy w planie dalsze prace na boisku i będą one obejmowały:

1. Ułożenie agrotkaniny na burcie od strony drogi dojazdowej do boiska i posadzenie jałowca płożącego.

2. Ułożenie kostki brukowej i montaż wiat dla zawodników rezerwowych.

3. Zebranie ziemi w narożniku boiska, usunięcie karpy oraz dalsze grodzenie od strony firmy Plast – Fol.

Jest jeszcze wiele innych rzeczy do zrobienia, mamy ambitne plany, jednak dalsze prace będą kontynuowane, jeśli budżet klubowy nam na to pozwoli.

Wszystkie prace związane z koszeniem burt, nasypu, malowanie bramek, wycinanie krzewów, grodzenie boiska były wykonywane w czynie społecznym przez rodziców dzieci trenujących w klubie, trenerów, zawodników drużyny seniorskiej, uczniów Szkoły Podstawowej w Sampławie. Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagali.

Dziękujemy firmom i osobom wspierających nasz klub „Heating and Saniter” – Mateusz Szczesiak, „Drewneks” Mirosław Maciołek, „Drew – Hit” Adam Marciniak za zaufanie, wsparcie finansowe i wkład w rozwój sportowy dzieci i młodzieży z naszej okolicy. Bez Waszej pomocy nie zrobilibyśmy zbyt wiele. Należy zaznaczyć, że Pan Mirosław Maciołek właściciel firmy „Drewneks” dodatkowo zakupił wszystkie materiały potrzebne do ogrodzenia boiska.

Dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Lubawa Tomaszowi Ewertowskiemu za przeprowadzoną inwestycję na naszym obiekcie sportowym, w postaci systemu nawadniającego boisko oraz za zabiegi pielęgnacyjne na płycie boiska.

Patrząc na to jak próbujemy stworzyć dobre warunki dla naszej młodzieży i dzieci Szkoły Podstawowej w Sampławie, moge śmiało powiedzieć, że to był pracowity rok dla działaczy, zarządu, trenerów czy też i rodziców. Mam cichą nadzieję, że bieżący rok będzie rokiem pełen sukcesów i stworzymy jeszcze lepsze warunki dla naszych miłośników piłki nożnej. ~ Łukasz Wietecha

Jeżeli jest osoba, która chce jeszcze wspomóc nasze Stowarzyszenie jest kilka opcji. Można dołączyć do naszego "Klub 100" jako osoba prywatna lub Firma. Można oddać 1% swojego podatku na nasz klub (zdjęcie niżej) lub po prostu zostać naszym sponsorem. Zapraszamy do prywatnej rozmowy na naszym facebok'u lub kontaktować się bezpośrednio z Łukaszem Wietecha (tel: 798-647-186 email: lukaszwietecha10@gmail.com)