PFT Drewneks Sampława - GKS Kormoran Bynowo [RELACJA]

W sobotę o godzinie 17.00 zawodnicy PFT Drewneks Sampława rozgrywali pierwszy mecz o stawkę po wakacyjnej przerwie. Podopieczni trenera Łukasza Wietecha podejmowali na własnym terenie A-klasowy GKS Kormoran Bynowo. Gospodarze wyszli na to spotkanie ustawieniem 3-4-3 co w początkowym etapie meczu przyniosło zamierzone skutki. Przewaga w posiadaniu piłki oraz tworzone sytuacje bramkowe przerodziły się w bramkę, której autorem w 9’ był Jakub Lendzionowski. Niestety chwilę później, bo już w 12’ gry goście doprowadzili do wyrównania. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać, ponieważ w 17’ po bardzo dobrze wykonanym rzucie z autu przez Jakuba Kowalskiego piłkę do siatki skierował głową Szymon Łątkowski. W 24’ na listę strzelców jeszcze raz wpisał się Jakub Lendzionowski. Natomiast w 32’ zawodnik gości został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od linii bramkowej. Rzut karny został pewnie wykorzystany przez gości i mieliśmy wynik 3:2, który utrzymał się do końca pierwszej części gry. Druga połowa zaczęła się zupełnie inaczej, ponieważ to drużyna z Bynowa tworzyła sobie więcej sytuacji i dłużej utrzymywała się przy piłce. W konsekwencji padła bramka wyrównująca w 75’ gry. Pomimo optycznej przewagi drużyny gości, zawodnicy PFT również mieli swoje okazje, które mogły zakończyć się zdobyciem bramki. Niestety wynik 3:3 utrzymał się do końca, co skutkowało dogrywką. W niej trener Łukasz Wietecha postawił na zmianę ustawienia z 3-4-3 na 4-4-2 co przyniosło pożądane skutki. W 107’ bramkę dla gospodarzy zdobył Adam Dybich. Niestety już 2 minuty później bramkę na 4:4 zdobyli goście po bardzo dobrze wykonanym rzucie rożnym. Natomiast determinacja zawodników z Sampławy również przyniosła swoje owoce, ponieważ również 2 minuty później hat-tricka w tym meczu skompletował Jakub Lendzionowski. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i to drużyna z Sampławy awansowała do kolejnej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski.

PFT Drewneks Sampława - GKS Kormoran Bynowo 3:3 (5:4 po dogrywce)

9’ 24’ 111’ Jakub Lendzionowski,

17’ Szymon Łątkowski,

107’ Adam Dybich

12’ 32’ 75’ 109’ zawodnik GKS Kormoran Bynowo